Josimar #3

Josimar #3

Josimar #3

“We don’t want that nigger! We don’t want that nigger!”
Disse taktfaste ropene fra egne fans var det Chelseas første svarte spiller ble møtt med da han entret banen en aprildag i 1982. Senere ble han crackue og det som verre var. Josimar har møtt Chelsealegenden Paul Canoville i 2009.

50 ganger Copa Libertadores. Vi har vært i Sør-Amerika og fulgt den ekstremt intense Copa Libertadores-turneringen på nært hold. Vi snakker altså om kontinentet hvor fotball er langt viktigere enn både liv og død.

Real Madrid bruker milliarder på spillerkjøp mens andre klubber mister profflisenser og må snart pelle flasker i pausen for å overleve. Vi har tatt et granskende blikk på finanskrise og hybris i fotballen.

Josimars enfant terrible, Andreas Øverland, har hosta opp en lang, lang rekke ville og outrerte fakta, anekdoter og stories fra Premier League. Sesongen er tross alt igang igjen.

Vi har snakket med Schalke 04 sin manager Felix Magath og Brasils midtbanestjerne Kleberson.

Pluss masse masse mer…

Bli den første til å kommentere denne saken!

Har du noe konstruktivt å melde? Skriv inn din kommentar